System.Net.WebException: Сбой запроса с состоянием HTTP 404: Not Found. в System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.ReadResponse(SoapClientMessage message, WebResponse response, Stream responseStream, Boolean asyncCall) в System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.Invoke(String methodName, Object[] parameters) в EduServ.DataProcess.AddViewing(Int32 OrgId, Int32 Type, String ID, Int32 PageNum, String IP, String URL, String Refer) в c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files\root\e04f9611\e2b8c6e0\App_WebReferences.e2kibjas.0.cs:строка 76 в MyUserControl.SaveView(PageType Type, String ID, Int32 PageNum) в e:\WWW\edu.cap.ru\App_Code\MyUserControl.cs:строка 126 Новости: «Çĕнĕ хум» призёрĕсем / МБОУ «Айбечская СОШ» Ибресинского района / Портал образования ЧР

«Çĕнĕ хум» призёрĕсем
Дата: 20.04.2021
Автор: Школьникова Л.П.

И.Я.Яковлев «Чăваш халăхне» халала çырнăранпа 100 çул, çĕнĕ чăваш çырулăхне туса хунăранпа 150 çул çитнине халалласа чăваш наци конгресĕн вĕренÿ комитечĕ регионсен шайĕнчи «Çĕнĕ хум» литература конкурсне йĕркелерĕ. Çамрăк çыравçăсен ăмăртăвне ирттерме Чăваш Ресубликин Культура, национальноçсен ĕçĕсен тата архив ĕçĕн министерстви, И.Я.Яковлев ячĕллĕ Чăваш патшалах педагогика университечĕ тата Чăваш наци библиотеки хутшăнчĕç.

Пултарулăх ăмăртăвне Чăваш, Тутарстан Республикисен тата Чĕмпĕр облаçĕн шкул ачисемпе çамрăксенчен çĕр ытла хайлав килнĕ. Жюри конкурса килнĕ хайлавсене тимлĕ вуласа тухнă хыççăн пултаруллă шкул ачисемпе студентсене тупрĕ, çĕнĕ ятсем уçрĕ,  çĕнтерÿçĕпе призёрсене палăртрĕ.

«Çĕнĕ хум» конкурса Эйпеçри пĕтĕмĕшле пĕлÿ паракан вăтам шкултан 9-мĕш класра вĕренекен Анжела Ильинапа Анжела Филиппова хутшăнчĕç (вĕрентекенĕ Л.П.Школьникова).  Литература конкурсĕн тĕп пĕтĕмлетĕвĕ тăрăх Ильинапа Филиппова иккĕшĕ те призёрсен шутне кĕчĕç. ФилипповаА. «Илемлĕ калав», Ильина А. «Иван Яковлев патне çыру çыратăп» номинацисенче палăрчĕç.